Rafinovaný cukr?

16. února 2018 v 22:22 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Energie. K čemu se vlastně vztahuje? A co vlastně má popisovat? Myslím, že každý má na tento pojem jiné mínění či názor. Někdo by pronesl, že se jedná o veličinu ve fyzice, tedy mluvili bychom tu o jakýchsi strojích a dalších věcěch, které jsou mně osobně trochu cizí :D
Neuvědomujeme si to, ale energie je svým způsobem naše nejdůležitějěší součát sama sebe a musíme si její hodnoty udržovat. Mluvím tu tedy o správném fungování těla, mysly a vnímání. Každý z nás byl jednou na pokraji svých sil a stál před branami vyčerpání, jelikož tělo postrádalo energii. Většina lidí si pod spojením energie a člověk vybaví cukr, cukr a cukr. Nemohu jinak než souhlasit, ale o jakým cukru se tu vlastně bavíme? O tom přírodním? Blbost.
,,Jsem unavená, musím si dát něco sladkýho." - tuto větu proneslo již nespočet lidí a nespočet ještě dozajista pronese. V cukrovinkách a jiných sladkostech se skrývá nepředstavitelné množství energie, která je ukryta v rafinovaném cukru, jenž tak opěvujeme jako lék proti únavě a stresu. Funguje to. Vezmu si čokoládu a hned jsem plná energie, ale... má to jeden háček. Energie přijatá ve sladkostech ryvhle vyprchá a člověk má potřebu si opět něco vzít, a pak ještě a pak nakonec člověk skončí u pytlíku brambůrků. Jinak řečeno: člověk si zadělává na obezitu, nadváhu a špatné fungování těla. Možná někdo namítne, že bez cukru člověk nepřežije, tudíž je nezbytnou naší součástí. Nefalšovaná pravda, ale co co tedy jedli lidé před půl tisíciletím, když neměli po ruce žádnou tabulku čokolády? Museli nějak přežít, a nebo ne?
O ovoci , ovesných vločkách či luštěninách se mluví jako o věcech, které jsou ideální na hubnutí a mají v sobě dostatek vitamínů, ale na cukr a ENERGII se zapomíná. Nejen, že přijímáme v těchto věcech přírodní cukr, ale současně i obrovské množství energie. Člověk by měl s energií dobře zacházet a předvídat jaké množství energie bude tělo při danné činnosti potřebovat. Nejlepší možnost, jak si ji šetřit, je vyhýbat se stresovým situacím, které nás ubíjí a ničí, dále se vyhábat zbytečným konfliktům a hýbat se :D Možná si to protiřečí. ,,Když přeci při sportu vydávám energii, tak jak ji tím sakra můžu šetřit?" Vámi možná položená otázka.
Ano, opět máte pravdu. Při běhání a posilování se vydává energie, ale pouze ta, která slouží svalům. Místo toho čerpáte energii duševní. Cítíe se fit a silnější po straně duševní. Je důležité rozeznat druhy energii, které v našem těle můžeme najít.
Myslím, že člověk se může cítit fit, či jak se říká ,,ve své kůži" pouze za předpokladu, že energie duševní a fyzická budou v rovnováze. Pokud nemáme duševní energii pokupě, nemáme ani náladu nic dělat pro naše zdraví, tudíž strádáme i na fyzické energii. Je to jakýsi začarovaný kruh.
Pouze zdravá životospráva, zdravý životní styl a pohodový život nám mohou ušetřit nemalé množství energie a místo sešenek, si radši olpupat banán a nebo při cestě do práce si dát jedno jablko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bluesovka bluesovka | E-mail | Web | 17. února 2018 v 8:34 | Reagovat

Ano, souhlasím, ale místo banánu bych raději chroupala zeleninu.  Držím se babiččiny zásady: jedno jablko denně a budeš fit.

2 anetaslife anetaslife | 17. února 2018 v 21:30 | Reagovat

[1]: Přesně tak :) je milejší si místo sušenky vzít něco takového :) nejenom, že je to zdravější, například to jablko, ale hlavně se nedostaví výčitky typu: ,,To zas budu tu čokoládu muset nějak vyběhat."

3 chcusenajit chcusenajit | 20. února 2018 v 8:22 | Reagovat

Naprosto souhlasím! :-) nádherně napsané!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama