Zvyšování platů v ČR

25. února 2018 v 20:59 | Aneta Burešová |  Realita dnešní doby
Na sousloví "zvyšování platů" dozajista kdaždý slyší, každý se otočí za zdrojem poetických slov. A je to pravda. Traduje se, že si na tom Česká republika neveda zas tak špatně, ale právě naopak. Paní učitelka s hrodstí pronesla: ,,Ano, je známo, tedy ve světě se říká, že jsme Evropský tygr." V tu chvíli kdybych však dojídala svou svačinu, tak by se mi asi sousto vpříčilo v hrdle, protože ani to sousto by nemohlo poslouchat takovéhle nesmysly. Zároveň nám ale paní učitelka napsala na tabuli důkaz, jenž Vám také předložím:

Rok 2016: 27 000,- X Rok 2017: 29 000,-

Těmito čísly chtěla naznačit, že se platy opravdu zvyšují, není to výmysl a můžeme být na to pyšní. No, jak se to ale vezme. Plat se navyšuje, ale jen těm vyvoleným. Prosím, berte na vědomí, že nikoho nehcci oddsuzovat, ale přijde mi trochu absurdní, když v televizi slyším: "Od příštího roku si přilepší státní zaměstnanci" což znamená úředníci, učitelé (kdy někteří z nich nic nenaučí) a samozřejmě politici. A že se nejdená o drobné. Myslím, že když si politici dokáží přilepšit i o 10 000,- tak průměrná mzda státu zřejmě poroste, protože si přiznejme, že u politikaření nesedí jeden člověk, ale jedná se o stovky vymytých mozků.Na druhé straně platů však stojí tisíce rodin s dětmi, které se nacházejí nad propastí chudoby. Tyto rodiny místo toho aby se radovaly ze života, budovaly dětem budoucí zázemí, nebo je podporovaly v nejrůznějších kroužkách, tak se rodiče scházejí pravidelně u stolu a přemýšlí na čem ušetřit, co je tak asi nejnutnější koupit a jak přežít k další výplatě.
No dobře, nebudu jenom kritizovat, protože i tyto rodiny si přilepší, a to i kdyby o 1 000,-, tak co to je? V obchodě se ceny navyšují, a když koupíte to nejlevnější, tak máte strach abyste nedostali rakovinu, protože například nejlevnější párky nemají s masem nic společného, možná se kolem masa jen tak proletěly aby trochu načichly masem a to je vše. A z těchto humusů mají potom vyrůst zdravé děti?
Možná ještě někdo z Vás namítá a prohlašuje, že rodiče mají mít lepší vzdělání aby dosáhli "lepší" práce, protože podle Vás prodavčaka v tescu je prý podřadná práce, ale co když si prostě vysokou školu nemohli dovolit? Existují stipendia a další fondy, ale přeci jenom si řekněme, že nepokryjí veškeré náklady se školou spojené. A je zcela zřetelné, že ani jejich děti si nemohou dovolit vysokou bez podpory rodiču, tedy ano, ale na brigádách se ony dospělé děti nejspíš udřou k smrti.

Je to celkem vtipné, jak ti nahoře, ti, kteří si myslí, že jsou významní a my ti méněcený, tak rozhodují, kolik miliónů ještě mohou investovat do politické kampaně, kdežto na druhé straně jsou rodiny, které se modlí za to, aby jeden z rodičů nedostal výpověď, protože potom rovnou mohou jít pod most.

Jsme ale přeci Evropský tygr, ne? Možná je tohle daň za naši přezdívku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama