Hranatý parazit_pokračování

23. března 2018 v 21:56 | Aneta Burešová |  Realita dnešní doby
Lidé trpící závislostí na mobilu trpí nesoustředěností a dá se u nich pozorovat známka arogance a povrchnosti, která se projeví například u chování k dospělým. Studenti si myslí, že jim patří svět, že jsou něco víc, když jim tolik lidí na Facebooku píše, a že v životěněčeho dosáhli. Nejsou zvyklí přijímat prohry a kritiku, protože na internetu se prezentují jako ti nejlepší možní jedinci. Ve skutečnosti se může jednat sice o krásná smějící se jablka, ale pod slupkou se skrývá jejich shnilé já. Přehnala jsem to, ale moderní doba a moderní technologie je od základu zkazily.
Osobně nechápu, když někdo pronese, že si se svým kamarádem 5 hodin psal po internetu. O čem ta konverzace mohla tak být? Pochybuji, že se jednalo o něco smysluplného, protože nakonec dospěli k závěru, kdy se bavili o nesmyslných věcech, posílali si nesmyslné obrázky a tím tak trávili volný čas, takže místo toho aby se někde sešli, tak si navzájem vymyli mozek pomocí sociálních sítí.
Člověk byl stvořen k tomu, aby navazoval kontakty, aby hledal svůj smysl života a poznával zákoutí světa, a ne aby seděl doma s mobilem v ruce, nebo jeho myšlenky neustále směřovaly k sociálním sítím.
Jednou mě kamarádka pozvala na večeři a mohu říct, že mě ten večer celkem zarazila, protože při čekání na jídlo si vzala mobil a začala si s někým psát. Já jsem na ní jen tak koukala a mlčela, protože co jsem měla dělat? A o tom to je. Totoje každým hlásánaznámá negativní stránka technologie. Každý s ní může zacházet dle svého vlastního uvážení, protože nikde není psáno, že se má používat mobil k tomu a k tomu. Chytrý mobil byl stvořen z toho důvodu, aby nám v životě pomáhal, usnadňoval života v neposlední řaděabychom mohli šetřit čas v různých ohledech, ale rozhodně nebyl vyroben proto, aby se nás držel jako parazit, jenž neustále zesiluje své pouto se svým hostitelem. Svým způsobem jsou lidé, neustále mající mobil po ruce, novodobí otroci, kteří nedávají svým mozkovým buňkám šanci ukázat, co umí, ale namísto toho je shazují do propasti zapomnění.
Tento problém se však netýká jen mobilu, ale chytré technologie všeobecně. Člověk se teď nad ničím nemusí zbytečněnamáhat a přemýšlet, protože všechno za člověka vyřeší počítat. Lidem z dnešní doby chybí pravé logické myšlení a selský rozum. Pravěkému člověku se nelíbilo hranaté kolo a tak musel vymyslet kulaté. Byl nucen přijít na to, jak vyrobit žárovku a musel porozumět zákonům přírody. Jednoduše řečeno: člověk se snažil všemu porozumět, ale teď? Stačí se podívat na internet a opsat to z něho, jak prosté.
Tím chci říct, že jsem vděčná za to, že nejsem technologií ovlivněna jako mí vrstevníci, protože z doslechu mohu potvrdit, že jedna závislost jde ruku v ruce s další závislostí, což znamená kupříkladu alkohol. Tím, že jsem se na kilometry vzdálila od těchto závislostí, jsem byla zbavena titulu: "normální studentka gymnázia", ale namísto toho jsem požehnána titulem: "Divná holka, co neví jak se bavit." Takto nějak mohu konstatovat názory mých spolužáků, kteří na každého, kdo nesdílí negativní hodnoty studentského života, takto pohlíží.
Lidi závislí na mobilu jako kdyby se snažili plně sžít s mobilem a odstranili ze života své záliby a koníčky, jen aby mohli mít víc času na mobil. Proto dnešní generace nemůže pochopit, nebo těmto lidem nejde na rozum, když někdo v jejich okolí má v životě velké ambice a sny. Pohlíží na onoho člověka s nevýslovnou nechutí, protože tato emoce je nejjednodušší. Oni sami mají strach vyjít s bubliny závislých lidí, protože mají strach se stát jinými a žít si svůj život. Je jednoduší žít život bez odlišností. Je jednodušší napodobovat chování druhých a nepřemýšlet nad otázkou: Jaký život chci žít?
Možná to je pro lidi náročné a nechtějí se touto otázkou zabývat, ale jaký smysl má potom tedy život?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama