Maska za 40 000,-

8. března 2018 v 20:58 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Když se zeptáte dítěte, co maska znamená, tak Vám odpoví nějak takhle: ,,No to je to, jak si dáš na obličej." usměje se, a svým způsobem má pravdu. Je to něco, čím se člověk prezentuje, ale myslím, že postupem času dítě zjistí, že maska může mít i přenesený význam - přetvářka, faleš, neupřímnost, vypočítavost. Jedná se pouze o malý výpisek pojmů, které představují názvy masek, jež nosí lidé.
Abych šla ale k věci, tak pokud byste se chtěli profrsoinálně živit těmito vlastnostmi, tedy pokud byste si rádi zalhali a zapodváděli, tak mám pro Vás tady jednu lákavou a dobře placenou práci. Slibuji Vám nástupní plat od 40 000,- , k tomu několik týdnů dovolené a zacházení s Vámi jako v bavlnce.
Tímto vítejte ve sféře politické. Vítejte mezi lidmi, u kterých nikdy nepoznáte pravé já, protože každý týden mění své názory, návrhy a v neposlední řádě jejich kamarádství s jiným politykem, kdy se jednou rozpadne a po měsící zase skvete, neco v tom stylu jak každý zažil ve školce: ,,S tebou neka." ....po třech dnech: ,,Už s tebou kamarádím, jsi můj nelepší kamarád." Myslím že tatkto mohu vystihnout přátelství mezi politiky.
Někdo se může koukat na Ordinaci v růžové zahradě, ale když si onen dotyčný pustí politiku, tak je to vlastně úplně stejný. Je to komedie už od základu a pokud se na onen zábavní pořad přestanete asi týden dívat, tak se v sociálních vztazích poměrně rychle ztratíte, protože za Vaši nepřítomnosti se kamarádi (politici) stihly 5x pophádat, ale nakonec se vždy usmířili.
Dle mého názoru se ale jedná jen a pouze o masky, kterými se nám prezentují, pouze na nás hrají divadélko, jen aby si získali naši pozornost. Lákají k sobě hloupé a naivní ovečky a vštěpují do jejich slepiččích mozečků, že tamten politik je špatný a proto ho nemáme poslouchat a už vůbec ne volit. Ve skutečnosti oba politici mouhu být nejlepší kamarádi, ale pouze před námi zahrají to dramatické divadlo, jenž jim přinese slávu a zájem veřejnosti.
To mi připomíná jednu takovou událost. O politiku se sice moc nezajímám, ale toto mi utkvělo v hlavě: "V prvním kole pana Andereje Babiše nepodpořím, ale ve druhém už ano." - vyřčená slova z úst pana Okamury. No chápete to? Jaký to má smysl?
Politická sféra je plná přetvařek, intrikt a podvodů, tedy jedná se o dospělou verzi rozmazlených dětí, které namísto hračkárny, kde se přetahují o hračky, tak se tady přetahují o výplatní pásky, kdo bude mít na té své nejvíc nul. A takovímto lidem jsme svěřili naši zem. Heh... co na to říct.
Možná to, že nám budou neustále předkládat jejich masksy, dokud si naši zem mezi sebou nerozdělí a co zbyte, to je naše.
Jak by mnoho lidí řeklo: Ano, politika je špinavá věc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. března 2018 v 21:14 | Reagovat

Politikům nevěřím opravdu většinou ani slovo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama