Pětihodinová návštěva zubaře

13. března 2018 v 15:08 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Upřímně to zní tak nějak "důchodcovsky". Nechci někoho urazit, ale přiznejme si, že kadžý z nás bude jednou v životě pronášet něco ve smyslu: ,,Bych Ti mohl vyprávět tolik vzpomínek...." Budeme sedět na lavičce v parku a naše přítomnost se bude těšit z holubů, jež budeme krmit.
Na co ale dozajista budu vzpomínat jak s úsměvem tak i s trochou hořkosti, budou návštěvy doktorů. A víte, co předchází návštěvy lékaře? Co Vás dělí od toho, aby jste navštívili svého oblíbeného člověka v bílém hábitu? Čekárna.

Ráno jsem vstala jako každý jiný den. Přispala jsem si, protože jsem měla zubaře až na devátou hodinu ranní. Po snídani jsem si vydrhla zuby jak se sluší a patří. Autobusem jsem překonala rozmezí mé domovské vesnice a města, kde sídlila TA zubařka. Po projití pár ulic ve městě jsem vešla do cílové budovy - polikliniky. Vyšla jsem schody, které se mi v ten moment jevily jako ďáblovo poselství, protože po ránu a schody? Něco nepředstavitelného.
Po zavrzání dveří čekárny jsem začala vyhodnocovat mou situaci, zda budu dlouho či krátce čekat.
Můj mozek čekací situaci vyhodnotil jako velice dobrou, protže jeden člověk se již nacházel nejspíš v ordinaci a pouze dvě ženy jsou v čekárně. Má mysl se zazubyla nad představou, že za půl hodiny z ordinace vypadnu a už jsem spřádala plány jak bych mohla stihnout autobus zpět domů.

Čekám, čekám.... a čekám....

A stále jsem čekala.

Už jsem měla jít a řadu, už jsem měla jít do ordinace, kterou jsem k smrti nenáviděla. Zubařka vyšla z ordinace. Já jsem se již zvedala s úmyslem vejít do ordinace, ale ona vyhrkla poněkud zvláštní větu pro mé sluchové buňky:,,Tak, paní může jít do ordinace a slečna ještě vydrží," a brala si do ordinace stařeknu, která přišla po mně. Já sedím paralyzovaná na křesle s kozačkami rozepnutými a psychycky připravená na vejity do ordinace. Vážně? Jako že vážně? Mé oči jako kdyby dostaly tiky a má duše se cítila, jako kdyby ji někdo vyrazil dech.
Jakmile jsem se však uklidnila a vzpamatovala, že mě předběhl člověk, tak jsem se opět vydala na cestu čekání. Neměla jsem po ruce nic. Opakuji ještě jednou: NIC. Ani žádnou knižku a v mobilu jsem si tak nanejvýš mohla prohlížet zápisy chemie. Ano, slyšíte správně, chemie.
A aby toho nebylo málo,...tak... mě předběhl další člověk, tedy pro upřesnění mě předběhla jedna jistá žena, která byla trochu zvláštní svým ustrojením - vlasy rezavé, kabát zelený jak brčál, černé kalhoty a bilé balerínky. A to prosím v zimě. Kdo by to tak mohl být? Hmm,... už vím! Rákosníček s obarvvenými vlasy!
Ano, čtete správně, dvě osoby mě již předběhly, ale ironie vázla v tom, že TI lide, tedy staré ženy, mě nechtěly předběhnout, ale to zubařka je úmyslně vzala do ordinace.
,,Klid Anetko, vše bude dobré, pouze si trochu počkáš, nic, co by tě stálo život." Mé vědomí, které mě utěšovalo, také zuřilo, ale pořád méně než já, protože klení, které jsem v duchu ze sebe vydávala bylo vskutku zajímavé a nepubklikovatelné...
No a nakonec,...po čtyřech hodinách a patnácti minutách jsem se dočkala. Paní ochotná a srdečná zubařka mě přivítala do ordinace a pravila výsměšným hlasem: ,,Já se omlouvám. Já jsem si ale myslela, že jsi objednaná na jedenáctou" ,,No jásně, a proto tady čekám už od devítíi," pomyslela jsme si a jen tak mezi námi, jsem ji tu větu měla sto chutí říct se sarkastickým tónem v hlase, ale radši jsem mlčela. Nechtěla jsem riskovat fakt, že by mě z orinace prostě vyrazila. Smějící se
Po opravení zubu, které trvalo pouze 15 minut, mně onen zub o tři dny začal opět bolet. Tak víte co jsem udělala? Opět jsem se k oné zubařce objednala. A víte co je na tom vtipné? Nový termín zubaře se bude konat za 3 měsíce a opět si pár hodiny v čekárně počkám. Takto vypadá dnešní zdravotnictví. Sranda, ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 duchodkaevka duchodkaevka | 13. března 2018 v 19:16 | Reagovat

Změnila bych lékaře, a to hned ☺

2 Eliss Eliss | Web | 13. března 2018 v 20:01 | Reagovat

To je tedy síla, a ještě se paní zubařka nestydí použít výsměšný tón :/

3 beallara beallara | Web | 14. března 2018 v 10:06 | Reagovat

Není to sranda, tvá lékařka má neschopnou sestru, která neovládá obyčejné objednávání pacientů, jsem bývalá zdravotní sestra, tak o tom něco vím.
Změnila bych okamžitě lékaře, protože na neodkladnou a bolestivou situaci by měla být otevřena akutní ranní pomoc pro bolestivé případy.
Přeji lepšího zubaře a potažmo i čekání. Zažila jsem něco podobného na alergologii s dcerou a po profrcaném čase v čekárně, jsem okamžitě zvolila jiného lékaře, kde se nečeká, čas je nesmírně drahý.

4 anetaslife anetaslife | 14. března 2018 v 16:23 | Reagovat

[3]: Upřímně, do okruhu 40 km u nás není žádný zubař, který by přijímal, a když ano, tak mí rodiče můžou vydělávat jen na zuby, protože tito zubaři nemají žádnou smlouvu s pojišťovnou, a jinak co se týče sestry v ordinace, tak měsíc před tím skončila, protože viděla, že to nikam nevede.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama