Prášky na hubnutí?

29. března 2018 v 12:35 | Aneta Burešová |  Hubnutí
Prášky na hubnutí. Myslím, že každý o nich jednou slyšel. Je jedno, zda v telvevizi v jakémsi "důvěryhodném" teleshopu, nebo jste pouze letmo zahlédli, popřípadě přečetli článek na internetu. Podstatné ale je, že máte o nich povědomí.
Víte, co je na tom ale asi nejvtipnější? Neexistjí. A jak to vím? Kdyby existovaly, tak by se vymítila nadváha a mezi Vámi by se procházeli pouze lidé vypadající jako proutky, hubení, štíhlí a bez přebytečného tuku. Mnoho lidí ale věří, že takové prášky opravdu existují a je docela vtipné, jak tomu toužebně věří. Sama jsem byla svědkem naivity lidí a to dokonce v mé rodině.

Mí rodiče, jež dosáhli 40, začalo trápit zdraví. Respektivě vysoký tlak a zvýšená hladina cukru v rkvi. Má mamka začala vyšilovat ihned po příchodu domů od doktorky. Celý dům začal poslouchat mou makmu jak běduje něco ve smyslu: ,,Tak, co teď? Nekouřím, nepiju alkohol, ale mám vysoký tlak a co teprve ten cukr? Skara, co teď budu děla?" panikařila. Můj táta avšak zachoval chladnou hlavou a začal pátrat po radách na internetu, jak se zbavit tlaku a cukru.

Zhubnout.

Tak zněl rozsudek. Teprve až v tento moment si mí rodiče uvědomili, co vlastně jedli. Nebránily se knedlíkům, mastným věcem, smažáku a sušenkám a dalším pochoutkám z palmového oleje a cukru. Dále táta objevil jakési prášky na hubnutí. (Nevím přesně, jak se jmenují, ale to je teď nepodstatné.)
Pro rodiče to znělo přímo omamně. Prášky na hubnutí a kila půjdou sami dolů. No, a jsme u toho. Tady je ten zakopaný pes. Jelikož můj táta není jeden z těch naivních, tak si o těch práškách pořádně přečetl něco málo na interneu a narazil na jeden menší háček. No dobře, jednalo se přímo o hák. Prášky pomůžou zhubnout, ale....máme tu naše pověstné ale. Prášky sami nedělají zázraky, pouze pročisťují organismus a napomáhají v hubnutí a aby plnily tyto věci, tak človek musí od základu překopat jídelníček a přeorientovat se na zdravé jídlo.
Mí rodiče začali zdravě jíst a vlastně v ruku v ruce s nimi i celá rodina, a kila šla úspěšně dolů. Jednoho dne, respektivě asi půl roku po prvním spolknutí prášku se má teta se strejdou stavili u nás na návštěvě a nemohli přehléddnout změnu mých rodičů. Dohromady shodili kolem 25 kilogramů. Jelikož teta a strejda nebyli nejzdravější postavy, no dobře, oba měli pivní břicha, tak se vyptávali jak toho docíli, za jak dlouhou dobu a kolik vlastně shodili. Mamka jim bez ostýchavosti vše pověděla. Bohužel, v mozku mých příbuzných proběhla asi následují reakce. ,,Už chápu. Za to vše můžou ty prášky. No tak to je jednoduché. Stačí si je brát 2 krát denně a budu jako proutek,..." a věcem ve smyslu, že se musí zároveň přeorientovat na zdravější životní styl už nevěnovali ani tu sebemnší pozornost.
Asi o měsíc později zazněl u nás doma telefonát: ,,Nefunguje to, nechápu jakto. Beru je pravidelně, no dobře, možná jsem jeden vynechala, ale stejně. S váhou nejdu vůbec dolů, ale právě naopak. Od tý doby, co jsem je začala brát, tak jsem nabrala kilo a...prostě tak," hlesla naštvaně teta. No, ono není čemu se divit, když nemá žádný pohyb, libuje si v mastných pokrmech, ke kávě spořádá klidně půl bábovky a večer dojídá ještě zbytky od obědu. O strejdovi ani nemluvě, protože má stejné stravovací návyky jako teta.

Tímto tedy chci říct, že prášky na hubnutí neexistuji. Existují pouze prášky, které by so mohly jmenovat něco jako: "Pomocník při hubnutí" a tímti se lidstvo vyvaruje fámám a naivitě, která hlásá světu, že stačí spráskat krabičku prášků, člověk luskne prsty a je v mžiku jako proutek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 29. března 2018 v 13:01 | Reagovat

Jak píšeš, víc než prášky tělu pomůže pročištění :) Ať už formou prášků, nebo týdnem pouze na smoothie :D
Nejlepší ale je, nejíst jako prase :)

2 Lucie Lucie | E-mail | Web | 29. března 2018 v 15:25 | Reagovat

Je dobře, že si tví rodiče uvědomili, že nestačí  polykat jenom nějaké prášky, ale změnit i svůj životní styl. Ať se jim daří!

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 29. března 2018 v 22:06 | Reagovat

Za nadváhou je hlava. Pokud ta nepochopí, v čem je háček, žádný prášek nepomůže. Správně - vědomě překopat životní styl - stravu, pohyb, nestres. A šetřit - i na práškách na hubnutí. Protože těmi prášky tloustnou prodejci ;-)
Za "úžasnou  osvětu" tě přidávám do Výběru TT a moc děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama