Zákaz cigaret? Nemeožné

11. března 2018 v 6:40 | Aneta Burešová |  Realita dnešní doby
Ten kdo nekouří, tak ví, že na krabičkách cigaret, krabičkách které člověka zabíjí, jsou vytištěné nechutné obrázky následků používání těto návykové drogy. Ministerstvo zdravotnictví tím nabádá občany, aby přestali s touto závislostí, protože každému je dobře známa rakovina plic. Kuřák = rakovina. S tím souhlasím, tedy souhlasím pouze s tím názorem, že člověk, jenž vykouří denně 5 krabiček cigaret, tak má vyšší riziko této rakoviny.
No a aby toho nebylo málo, tak si finanční úřad stěžuje, jak tím zdravotní pojištovny trpí, když musí platit léčbu kuřáka. Určitě pár politiků hlásalo, že ono léčení nemá cenu, když dotyčný člověk bude s kouřením nadále pokračovat. Bez pochyby s Souhlasím, ale pak si položte otázku: Proč se tedy nezruší výroba cigaret?
Kdyby se přestaly vyrábět cigarety, nebo byly návykové látky s nikotinem plošně zakázány, tak by si žádný politik nemohl ztěžovat na kuřáky, pjišťovnám by se ulevilo a bez pochyby zdraví českého národu by se znatelně zlepšilo. Proč to ale neudělají? Odpověď je jednoduchá, přímo banální.
Krabička cigaret, co vím, má zdanění skoro jednou tolik své výrovní ceny, tudíž je to pěkný byznys, a velkou část celkových daní právě tvoří cigarety. Pokud by se výroba zastavila, tak by stát zkrachoval, přišel by o velký příjem peněz, a přiznejme si to. Jakému politikovi by se taková skutečnost líiba? Asi žádnému. Místo toho se před námi ohánějí papírovými zákony, které říkají kde se má, a kde se nemá kouřit. Upřímně, to umí vymyslet každé malé dítě. Politici vymyslí vždy takový zákon aby jejich peněženkám neuškodil, ale na druhou stranu musí udělat takový zákon, který má alespoň trochu ukázat, jaké to mají starosti o jejich poddané. Směšné.


Jestli si myslí, že nějakými obrázky odradí kuřáky, tak se pletou. Možná by to zabralo na malé děti, ale ne na dospělý lidé. Ono většinou, co je zakázáno, tak to i víc láká. Jak se říká: okusit zakázané jablko.
Bylo by to tak jednoduché. Vydat zákaz cigaret, a je po problému. Nemuseli by se vyskytnou hádky typu, kde se může a nemůže kouřit, ale když mají politici úsměv od ucha k uchu po vstřebání zprávy, kolik se za rok cigaret ve státe prodalo, tak silně pochybuji, že by se alespoň o návrhu tohoto zákonu zmínili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama