Zakopaný sportovec či klavírní virtuos

27. března 2018 v 17:43 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Člověk si myslí, že vše, co mu je řečeno, je pro vyšší dobro, vše co podniká je jeden veliký kus dobra a pozitivních věcí, ale pak člověk narazí na útes s názvem : "ALE". Nic není dokonalé, a vše, co kvete pozitivním štěstím, má vždy ve svém stínu jedno velké či malé ale. Je jedno, jak je toto ale rozměrné, ale podstatná je skutečnost, že se jedna o ono ale.
Budu hovořit o věci, která se každého v životě jednou bude týkat. Děti. Má mamka říká, že je to zázrak, jak něco takového může vzniknout. Je to něco, po čem touží každý pár, tedy rodina, ve které chybý děti - živel, metla všehodění.

Člověk je obklopen informacemi, že stát prý pomáhá rodinám s dětm. Nenechá je na holičkách a plně podpoří jejich rozvoj. Pak se ale na chvíli zamyslím, a přemýšlím, jestli je to pravda. Co myslíte? Ne, není to pravda. Stát jako kdyby se ukonějšoval těmito informacemi. Toť vše, co je na jejich tvrzení pravdivé.
Mít dítě je něco krásnného, ale,...pak tu máme naše ano, a že to ale nabývá velkých rozměrů. Myslím, že dítě je nejnákladnější položka na chodu domácnosti. Vím, z mých slov pojem dítě vyznívá jako nějaká věc, ale tato doba to tak vidí. Je smutné, že obchodní řetězci řeší právě na dětech. Mluvím tu o příkrmech, sunarech, plenkách a dalších. Jedná se o nepředstavitelně nákladné položky a stát jenom přihlíží, jak se rodina, jež poskládá sotva dohromady 25 000,- se musí postarat o zdravý a plnohodnotný život dítěte.
Časem, kdy dítě roste, přichází do styku s kroužky, jak těmi sportovními, tak těmi uměleckými. Bohužel rodina, která je ráda, že má střechu nad hlavou, musí dítěti říct: ,,Ne, je to drahý." Víte co je na tom ale nejsmutnější? Tímto přístupem, že dítě nemůže na různé kroužky či kulturní akce, stát zakopáva hluboko pod zem pravý potenciál dítěte. Co když by to byl skvělý a nadaný hudebník? Co když by to byl špičkový sportovec? To se asi nikdy nedozvíme, protože nemáme možnost.

Takže, suma sumárum. Dítě v dnešní době je něco krásného, ale obnáší to spustu ale...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama