Den, kdy se bude psát cifra nula

1. dubna 2018 v 7:58 | Aneta Burešová |  Realita dnešní doby

Ve stručnosti...


Více než 7 miliard, 200 států, 7000 jazyků a 3 rasy. Jedná se pouze o čísla, ale mají to společné, že se týkají našeho druhu. Jiné se navyšují a jiné se chtě nehtě snižují. Naše populace tvrdí, že planeta Země je naše - vlastníme ji a děláme si na ni nárok. Ona však naše není. My ji nevlastníme, ale ona nás. Čím více se roztahujeme, tak si kolem sebe vše podmaňujeme. Myslíme si, že jsme středem vesmíru ve vzdělanosti, dokonalosti, inteligenci a ve všech dalších měřitelných parametrech, ale nejsme.
Za svůj vývoj jsme se vyvinuli a stále v něm pokračujeme, dámy a pánové, tomuto se říká věhlasná teorie evoluce.
Stroje, rakety, auta, notebooky, to vše jsme vymysleli, to vše je naše. Tímto jsme si ulehčili životy, ale,... díky tomu se stáváme stále línějšími a jako důsledek tohoto konání si odnášíme rostoucí hloupost.
Naše konflikty jsou směšné. Říká se, že jsme civilizovaní, že jsme dokonalí a moderní, ale tuto teorii vyvrací vědění, že se neumíme usmiřovat a ustupovat. Namísto toho, jako výchozí řešení, používáme zbraně, násilí, pomstichtivost a nenávist. Je totiž jednoduší vyslat své vojskio proti obávaným nepřátelům, ale ti nepřátelé jsou přece také lidské bytosti, ne?
Naší bezohledností, hloupostí a rivalitou se navzájem ničíme a s sebou do svého vlastními silami vykopaného hrobu strháváme Zem, přírodu a její obyvatelstvo. Globální oteplování, výkyvy teplot, extrémě ničivé erupce, tornáda, zemětřesení, vymírání živočisných druhů - to vše je zásluhou nás,...nás lidí.Čas, který nám brzy vyprší, se začal odpočítávat námi prvním pokáceným stromem, prvním vyrobeným autem a prvním vyhubeným druhem. Teď se pouze můžeme modlit za činy ostatních. Stačí totiž jediný člověk, jenž přikáže svým podřízeným aby zničili daný kontinent či území a je konec. Rouzpoutaná válka, hladodmor a trýzeň nás zahubí.
Stačí tak málo a my už nebudeme. Dinosauři tu setrvali miliony let, ale my,... my jsme tu pouze pár tisíciletí a za tu dobu jsme naši domovskou planetu změnili k nepoznání, ne k lepšímu, ale k horšímu.
Jednou se písek přesype a náš čas, čas naší existence na této planetě, zmizí. Pro nás to bude znamenat konec, ale pro Zemi poze jako další druh, který vyhynul.
Stačí tak málo a můžeme změnit svět, stačí ale pouze chtít.
Nastane den, kdy se nebude psát číslo 7 miliard, ale namísto toho se bude psát cifra nula.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama