Dieta? V žádném případě

2. dubna 2018 v 7:36 | Aneta Burešová
,,Budu muset držet dietu,... od příštího měsíce začnu,....jsem ti našla takovou dietu, že za měsíc deset kilo dole,..." - jedná se pouze o malý výpisek vět či frází, které každý slyšel a nebo jste alespoň o pojmu DIETA slyšeli. Mnoho lidí si myslí, nebo je jim předkládáno, že je to zdravá věc a nic lepšího pod slunce na hubnutí neexistuje, ale ve skutečnosti se jedná o to nejhorší, co tělu můžete dlouhodobě poskytnout.

Někteří jedinci si myslí, že po půlroční dietě, kdy shodí kupříkladu 15 kilo, tak se následně budou moci stravovat stejně jako před dietou. Tímto rozhodnutím tak riskují vystavení se pojmu "JOJO efekt", kdy po skončení diety mohou nabrat zpět pracně shozených 15 kilogramů nebo dokonce můžou na hmotnosti nabrat i 2 krát tolik. Tím chi říct, že pokud dotyčný chce mít postavu, kterou má při držení diety, tak musí být smířen s tím, že bude muset do skonání svého života žít podle zásad diety. Z toho vyplívá závěr, že dieta je bezvýznamná, tedy vyplatí se pouze v jednom případě a to v tom, kdy ženy či dívky po Vánocích začnou panikařit díky myšlence na léto, kdy je tzv. plavková sezóna. To víte, cukroví a brambůrky se někde musely ukázat a ano, mluvím tu o dobře známem špeku v oblasti břicha. Nepěkná záležitost. Pak jsou tedy diety v téhle situaci pochopitelné, ale musím říct k tomu jen to, že organismu takovéto změny ani v nejmenším možném případě neprospívají, ba naopak. Tělo neví jak na náhlé změny reagovat, jak má vynaložit s přijatými živinami, zda si je uložit a nebo ne, protože nemá sebemenší tušení, kdy se vlastník těla rozhodne o drastickou změnu jídelníčku, která je výrazně chudá na tuk či cukry.

I já jsem byla blázen do diet, a mohu říct, že se vysněné výsledky dostavily, o tom žádná, ale v ruku v ruce s dietou jsem si přivodila zdravotní problémy a trochu i psychické, o tom ale až někdy jindy.

Tak tedy co? Držet či nedržet?


Každopádně, pokud stále chcete dežet dietu, tak Vám řeknu jednu radu, nedržte ji. Bude Vám lépe. Postačí pouze změnit své stravování zdravějším směrem. Nastavit si takový jídelníček, který Vám bude chutnat a zároveň budete vědět, co přesně jíte. Základem je, se začít zajímat, co je pro tělo opravdu prospěšné, v čem ony věci najdeme a hlavně, dávat si pozor, co si kupujete v obchodech, protože dnešní firmy a další jiní výrobci vyrábějí ehm...nechci být vulgární či být neslušná, no,...prostě se snaží prodat lidem produkty, které nejsou ani v nejmenším tělu prospěšné. Tudíž je dobré zamyslet se, zda si onu věc nemůžete udělat doma sami. Mluvím tu například, když máme dnes ty Velikonoce, o mazanci. Pokud tak učiníte, tak máte přesnou představu, co konnzumujete, než kdybyste konzumovali nějaký ten koupený, jenž kolem vajíček jen letěl a nějaká citronová kůra? To těžko, přinejlepším Vám do něho přidají éčková aromata nebo další ochucovadla.


Stručně řečeno: Pokud chcete zhubnout či se udržet v kondici, tak postačí vyvážený jídelníček, správný pitný režim a nějaký ten pohyb taky neuškodí. Kdežto diety jsou radikální a absolutně nejsou vyvážená. Tělu akorát škodí a berou mu harmonii či rovnováhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 18:32 | Reagovat

Lepsi nez dieta je zdravy jidlo a pohyb. Dolu to jde pomaleji, ale naporad :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama