Koktejl na zadlužení_základní kámen exekuce

29. dubna 2018 v 9:14 | Aneta Burešová |  Realita dnešní doby
,,Co mi můžou zabavit? Co když dneska příjdou? Jaký budou?..a...."

Jedná se pouze o malý výpisek otázek, které si pokládají lidé, na jejichž hlavy je vypsána exekuce. Číslo, jež vypovídá o počtu zadlužených lidí v naší zemi, je děsivé a každým dnem narůstá.
Najdou se i samozřejmě tací, kteří jsou, jak se říká "čistí" - nemají exekuce. Tito lidé si avšak často mylně myslí a žijí názorem, že ten, kdo se zadluží, se zadlužil svou vlastní vinou, může si za to sám, neumí hospodařit s penězi a v neposlední řádě má člověk neposkvrněný exekucí zkreslenou předsavu o pojmu exekuce a jak vlastně probíhá.
Možná je hloupé říct, že,...ano, je mi 17 let a vím, jak probíhá exekuce, sama jsem ji zažila a vím, jak se poctivě zadlužit nebo jak pro ní bojovat, respektive jak bojovat proti exekutorům.
Nebudu chodit okolo horké kaše a vyložím karty na stůl - mí rodiče jsou zadlužení a ze dne na den žijeme s vědomím, že mohou kdykoliv přijet a vzít, co je naše, nebo nám vyluksovat na místě peněženky. Proč to tady říkám? Prosté, chci převést zkreslenou představu exekuce a všech věcí, které se jí týkají na pravou míru.

Říká se, že stát má tu tendeci pomoc lidem od dluhů a eliminovat je. Já jsem ale zcea jiného názoru. Můj táta se asi před dvaceti lety rozhodl podnikat v oboru truhlařiny a tesařiny. Školu měl úspěšně vystudovanou, prostory pro budoucí dílnu by také byly, ale... chybělo ji jen zařídit a koupit stroje. Úspory našetřené při studiu a peníze jeho rodičů zcela nestačily na pokrytí veškerých nákladů a tak nezbývalo nic jiného, než si půjčit. Žádná banka neumožňovala půjčení potřebné částky a protože: ,,Nemáte daňové přiznání za posledné dva roky," byla často slýchaná věta od úředníků. Z toho vyplynulo, že pokud se chcete vydat na cestu podnikání a budete začínat od samého základního kamene stavět svou firmičku či podnik, tak musíte předložit daňové přiznání z minula. Není to trochu na hlavu? Jak tedy můžete začít podnikat, když nemáte žádné daňové přiznání, protože ho mít ani nemůžete? Opět jednoduché. Půjčit si od různých bank, ale znatelně menší částky, jež dají dohromady částku požadovanou. Jak selský rozum napovídá, tak úroky a další poplatky tím budou výrazně vyšší, než kdyby se peníze půjčily na jednom místě.

No nic, peníze by byly a co teď? Položení základního kamene...


Nic těžkého pro mého tátu. Kvete poctivostí, tudíž chtěl mít vše podložené, vše tak jak má být podle norem a zákonů. Odsávání, prvky bezpečnosti, stroje, sociální zařízení pro pracující a všerůzné bezpečnostní cedule. Vše měl tak, jak mělo být. Pouze státním úředníkům se stále něco nelíbilo. ,,Na tomhle radiátoru není mřížka,..na odsávání nemůžou být umělé příchyty, ale kovové,....tady chybí to,...a tady zase tohle....." další nesmyslné výmysly.

V neposlední řadě táta narazil na ne moc pocitvé zaměstnance - dejme tomu že: pracovali a nepracovali, nejednali fér, chovali se jako hulváti a tátu chtěli vyždímat z peněz stejně tak jako státní úředníci.
Tento koktejl faktorů nabíral na objemu, až nakonec táta nestíhal platit splátky, protože si opět párkát musel půjčit peníze za účelem odstranění "nedostatků", které viděly úřady.
Jako třešnička na dortu byl fakt, že jeho táta, takže můj děda, mu kradl dříví, chtěl po něm peníze, respektive výplatu za nicnedělání. Smutné, nemyslíte? Vlastní otec místo aby pomohl synovi v podnikání, tak ho chce houběj a hlouběji zatáhnout do hlubin dluhů a problémů....

Koktejl byl hotový a poštou tátovi přišla obálka s první exekucí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama