Dvě bonboniéry, dvě hořká zklamání

6. května 2018 v 15:39 | Aneta Burešová |  Příhody
Je známo, a bere se za samozřejmé, že k narozeninám často patří bonboniéra. Mnoho z Vás potvrdí, že výběr bonboniéry je obtížná záležitost - vidím to u sebe. Stojím v obchodě před regálem, jehož výška sahá do nebes a mé oči brouzdají po nejrůznějších typech, obalech, tvarech a chutí bonboniér. ,,Mám vzít tuhle? Ne, tam je moc oříšků,...hmm, a co tuhle? Ne, tu taky ne, tam je těch bonbónů určitě málo," polemizuji nad výběrem sladkého dárku. Avšak snaha o vybrání té nejlepší bonboniéry průměrné ceny je mnohdy odměněna pouze hořko-naštvanou odměnou.

Tento víkend jsme slavili narozeniny mé mamky, a jak jsem řekla na začátku - narozeniny bez pralinek v papírové krabičce prostě nejsou narozeniny. Mamka obdržela, respektive jí byly darovány dvě rozdílné bonboniéry. Ta první se pyšnila zlato-bílým obalem, byla vyrobena ve Francii a už pouhý obal oznamoval, že se bude jednat o fenomenální pralinky. Bonboniéra čislo dvě byla o poznání menší, ale za to se pyšnila výrobou v Belgii, byla zahalena do zlatého obalu a převázaná zlatou stuhou - imitace klasického dárku. Jediným slove krása.
,,Tak, jakou načneme?" zeptala se navečír mamka. Každý preferoval jinou, ale nakonec jsem na mamku udělala psí oči a byla schválena má volba - frsncouzská bonboniéra. Celá dychtivá jsem sledovala rozbalování papírové krabičy, až nakonec ji mamka plně otevřela a mohlo se brát, co hrdlo ráčí. První bonbón,....nugátová náplň. ,,No fuj," vyhrkla jsem, jelikož jsem alergická na oříšky a to především v těchto nugátových, nebo jak tomu někdo říká: nutelových náplní. No nic, nevadí, přede mnou je ještě 7 druhů pralinek, takže určitě někde bude něco jiného než pouhá nugátová nápň, která vlastně s nugátem nemá nic společného a jedná se pouze o palmový tuk.

Druhá, třetí, čtvrtá, pátá......Dál jsem se již neodvážila. Vždy jsem pouze nakousla a ukousnuté sousto jsem "vyplivla" do dlaně. Všude byla ta stejná náplň, i přes skutečnost, že každá pralinka se pyšnila jiným vzhledem. Jakmile celá rodina zjistila, respektive si uvědomila krutou realitu, že v bonboniéře je k naleznutí pouze jeden druh pralinek, tak mamka prohlásila: ,,No to jsou blbci, hmmm..., no nic, načneme i tu druhou, co s ní." Zavřela téměř nedotčenou francouzskou bonboniérů, odsunula ji na na druhý konec stolu a začala se rozbalovat druhá.
,,Belgická čokoláda,...hmm,... tam člověk nikdy neudělá chybu. Je to sázka na jistotu," pomyslela jsem si. Avšak mé mínění mi nevydrželo příliš dlouho. Po prvním kousnutí do belgické pralinky mé chuťové buňky ohlašovaly jediné: nugátová náplň o základu ztuženého palmového tuku. Nechtělo se mi věřit, že i tato bonboniéra by bylo další hořké zklamání, a tak jsem nakousla další bonbón,....nugát.
Náhle jsem si vzpomněla na jedno pořekadlo: ,,Do třetice všeho dobrého a zlého," trochu jsem se tím uklidnila a kousla jsem do další pralinky,...opět nugát a opět deset druhů pralinek vzhledově odlišných, ale náplň pokaždé totožná.
V tu chvíli, a ještě doteď mi připadá, že se Francie a Belgie domluvily na společné náplni a o jejím zamaskování -co každá pralinka, to jiný vzhled.

Tím chci jen a pouze říct, že i když máme v obchodě nepředstavitelný výběr druhů bonboniér, tak se svým způsobem jedná o jednu a tu samou, pouze v jiném kabátě - stejně nekvalitní a stejně hnusná.
Ovšemže existují i ty, kteří vybočují z řad nekvalitní nugátové náplně, ale v tom případě tu mluvíme o jiných cenách.
Proto závěrem doporučuji jediné,...dívat se na cenu, značku, a gramáš. Bonboniéry nejsou od toho, abychom se najedli, ale abychom si pochutnali a udělali radost svým chuťovým pohárkům. Tudíž je, dle mého názoru, nejrozumější si koupit bonboniéru za 200,- o obsahu 10 kvalitních pralinek, než dát 70,- za 20 bonbónů naplněných dráždivou oříškovo lískovou - ztuženo palmovou náplní.

Na závěř přikládám ony bonboniéry:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama