Islám, čisté zlo? Omyl, i my jsme byli takoví.

18. května 2018 v 9:00 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Dlouho jsem přemýšlela, zda tento článek vypustit do světa či nikoliv. Přeci jenom si přiznejme, že ten, kdo se zmíní o islámu v trocha pozitivním slova smyslu nebo biď málo hájí toto náboženství, tak ho žene národ k pranýři. Možná už mě někdo v tento moment takto odsuzuje, ale trocha strpení prosím, vše vysvětlím a pokusím se uvést na pravou míru.

Pestrá škála médií, od těch papírových až po ty internetové, nám den co den předkládá na oči dění ve světě -
Média rády kritizují, o tom žádná, a tudíž teroristické útoky jsou pro ně ideální příležitost jak uchopit kritiku do rukou a pěkně lidem naservírovat tisíce důvodů, proč je islám tak špatný, prohnilý, zkažený a zaslouží si vyhubení. Bohužel dnešní doba je taková, že na naší planetě pochoduje sedmi miliardová armáda jedinců, jež často nepoužívá svou mysl - mozek. Tato masa bytostí se nechává lehce podmanit a především ji není problém zmanipulovat. Tudíž každý chová k tomuto náboženství - k islámu- neskutečnou hořkost a nechuť - přímo jim pohrdá.
Rozhodně nejžhavější zprávy se týkají katastrof, nehod, ale především (v dnešní době) teroristických útoků. Jakmile se tak stane, celý svět je na nohou a onen teorista, či skupinka teororistů jsou na pár týdnů celebritami. Dnešní doba je avšak taková, že za většinou těchto útoků stojí Islámský stát. Už ze samotného názvu můžeme vyčíst o jaké náboženství se jedná a slova vykřikující terorista při útoku nám tuto domněnku potvrzují. To bylo jen tak na úvod a teď k jádru věci...
Nevím, jak ve světě, ale alespoň v mém okolí každý stojí proti islámu - odsuzuje ho, nenávidí a to jen a pouze na základech faktů z televizních zpráv či slov politiků. Jednoduše řečeno - nespočet lidí považuje islám za černou ovci mezi náboženstvími a vidí ho jako čisté zlo.
Bohužel fakt, že křesťanství zažilo ve své minulosti také své stinné stránky Vám už nikdo neřekne. Nikdo se přeci nebude chlubit svým vlastním ošklivým a vyškubaným peřím, ne?

Islám je cca o 600 let mladší než křesťanství, což ví jen málokdo a ještě méně lidí si uvědomí, že křesťanství ve věku současného islámu nebylo zrovna nejmírumilovnější náboženství pod sluncem. Vraždilo se a vraždilo, co k tomu dodat. Pokud nevěříte, uvedu pár příkladů.

1) Objevení Ameriky


,,Byl objeven nový kontinent, sláva! Budeme poznávat novou kulturu!" takováto slova mohla vypadnout z úst objevitelů neznámého území. Brambory nebo táke kukuřice nám byly ze zaoceánských zemí přivezeny, a samozřejmě další plodiny. Už jen ale málo lidí se zmíní o krveprolití, které Evropani do Ameriky s sebou přinesli. Říše Aztéků se vyznačovala svou osobitou kulturou - byla jedinečná. Jakmile ale Evropani spatřili obřady, jež populace Aztéků prováděla, zděsili se a rozhodli se pro radiální krok - vnutit křesťanství, jak prosté. Aztékové odmítli, však proč by měli konvertovat? To, že Vás někdo objeví, nemusí přece nutně znamenat, že ho budete následovat a pokud ano, tak jste ztratili svobodu. Evropané nakonec pochopili, že Aztékové nemají zájem o jejich náboženství a tak je vyvraždili, jak prosté.


2) Bartolomějšká noc

Nebudu nic protahovat a shrnnu vše ve stručnosti. Ve Francii v 16. století vypukly nábžoneské nepokoje mezi hugenoti (označení pro kalvínisti - křesťanského rázu, ale protestanté) a katolíky. V tomto období se vraždilo, o tom beze sporu, ale nakonec smíření obou stran bylo na dohled a to v den svatby Jindřicha Bourbonského (hugenot) a Markéty z Valois (katolička). Jednalo se o beze sporu velkolepu událost, na které nemohl nikdo chybět. Proto ani nebylo divu, kdy 24. srpna 1572 dorazilo do Paříže nespočet stoupenců obou stran - hugenotů a katolíků. Vše mohlo proběhnout jako a drátkách. Sňatek se uzavře, všichni budou spokojeni, zapomene se na nepokoje a bude uzavřen pomyslný mír mezi hugenoty a katolíky. Pravda byla ale taková, že se vzal meč do ruky a šlo se vraždit. Více jak na 3 000 hugenotů bylo zabito rukou katolíků. Myslím, že v dnešní době by se jednalo o strhující článek v novinách.


3) Pálení čarodejnicJakmile kněží ukáže svými kazatelskými prsty na vesnickou prostou dívku a přitom prohlásí, že se jedná o čarodějnici, tak je zcela zřejmé a pochopitelné, že se dívka neodkladně musí dostavit před hranici, na které i následně skončí, nebo ne? Mezi lety 1484 a 1728 si vyžádaly tzv. "hony na čarodějnice" více jak 300 tisíc životů (nějčastěji se jednalo o osoby něžného pohlaví). Opět se jednalo o křesťanské motivy a opět se fenoménem "pálení čarodějnic" nechalo strhnout nespočet vesnických lidí.


4) Jan Hus

Myslím, že tady nemusím ani říkat, co se s naším učencem stalo. No dobře, byl upálen, a proč? Stál si za svým názorem hlava nehlava. Vzpíral se církvi a někteří ho v té době viděli jako malého parazita, jenž má krůček od toho aby rozvrátil církev a proti ní samotné rozhněval vesnický lid. Bohužel v té době byl vliv náboženštví silnější než zdravý selský rozum.

Abych to shrnula. Jsem ateista a nezastávám se žádného nábožeství. Jsem nestraná a nestranou také zůstanu. Pouze jsem chtěla uvést věci na pravou míru a ukázat, že nikdo není 100% a než začneme odsuzuvat druhé, tak bychom si měli zamést před svým prahem. Křesťanství je starší než islám, prošlo si již krvavým obdobím, na které každý raději zapomněl a nechce se k tomu vracet. Jakmile si ale křesťanství prošlo tzv. "náboženskou pubertou" (Mé označení, tudíž berte s rezervou), tak se uklidnilo a dospělo. Islám se však nachází v plném rozkvětu "náboženské puberty", snaží se vnutit své náboženství celému světu a to stejně tak horlivě jako v minulých letech křesťanství.
Jediný znatelný rozdíl mezi krvavým obdobím obou náboženstvích je nástroj, jenž využívají a to sice: křesťané používali na stínání hlav nabroušené meče a Islámský stát sáhl po novodobé technologii - palné zbraně či výbušné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. května 2018 v 9:21 | Reagovat

Tímhle se dá dobře argumentovat z čistého časového hlediska a potom by to fungovalo. Jenže pořád se to dá rozdělit ještě tak, že jsou místa, kde ten život nevypadá zase o tolik rozdílně než vypadal v Evropě v době, kdy bylo křesťanství tolik, co dnes islámu (samozřejmě jsou tam určité rozdíly, ale úroveň není o moc vyšší), ale na druhou stranu, ti opravdoví radikálové strhávající k boji a vedoucí fanatiky nejsou... z prostředí srovnatelného s nějakým čtrnáctým až sedmnáctým stoletím. Jsou z prostředí sice třeba méně "moderního" než to naše, ale přístupy mají. Ono to bude mnohem problematičtější než se zdá a mně se zdá, že fanatické náboženství je xicht pro politické a mocenské machinace, pro prachy, zbrojní průmysl, poměřování pindíků, extrémní nacionalismus, který vznikl jako reakce na minulost a ano, částečně i svérázný výklad všech možný částí náboženství vlivnými osobami, ale primárně je to moc, prachy a snaha ovládat území a přinutit protivníka se bát.
Jinak teda ale se ten článek nečetl zrovna nejlíp, strašně moc chyb, pravopis i stylistika, do očí uhodí i "biď", což asi mělo být "byť", a vůbec by bylo ideální ho napsat, nechat aspoň den u ledu a přečíst si ho, když už hlava neví sama, co má věta přesně říct. Pak bys viděla, že spousta obratů takhle není správně.

2 realistkadneska realistkadneska | 18. května 2018 v 12:22 | Reagovat

Pěkně napsané, ač velmi odvážné. Islám je náboženství jako každé jiné a je nadměrně negativně medializován. Samozřejmě určité jeho odnože jsou zhoubné a nepřijatelné.

3 alpos alpos | 18. května 2018 v 14:30 | Reagovat

je to jednoduché, jakmile se někdo, či skupina lidí stejně smýšlejících začne domnívat, že má patent na rozum a že jedině jeho (jejich) názor a způsob života je ten správný a že všichni ostatní nemají právo žít ten svůj a že je to musí naučit. Je úplně jedno zda se to nazve náboženstvím nebo jiným druhem ideologie, pak je to z hlediska lidské společnosti špatně. Jenže to je příroda a vyhraje pro tu chvíli ten, kdo je silnější a chytřejší. Lidi jsou součástí přírody i když se mnohdy chovají tak, že jsou jí nadřazeni. Ne, nejsou. A tak se dějiny a "chyby" budou stále opakovat a ten kdo chce přežít co nejdéle musí být ve střehu a k tomu mít štěstí. Je lev zlý, když sežere zebru? Nechci, aby mi někdo vnucoval jakoukoli svoji ideologii a ani aby mě ve jménu čehokoliv "sežral". Hezký den!

4 L. L. | 19. května 2018 v 11:40 | Reagovat

[3]: moje řeč

5 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 21. května 2018 v 10:59 | Reagovat

Pojetí TT zajímavé, článek super. Zařazuji do výběru na TT. :) Ať se nad tím zamyslí každý za sebe.

6 hotmail hotmail | E-mail | Web | 4. července 2018 v 10:20 | Reagovat

very fast, easy understand, thanks !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama