Když máš štěstí, tak máš všechno!

15. května 2018 v 8:00 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Znáte ten pocit, když se ocitente v tzv. situaci ,,s křížkem po funuse?" Teď se mně tak právě přihodilo, nic vážného, ale stále se jedná o dokonalý příklad této citace. Měla jsem připravenné téma týdne: Co je štěstí? a samozřejmě že jsem se z časových důvodů nestihla dostavit za obrazovku počítače a témá týdne se změnilo. I přesto přidávm článek vztahující se k tomuto tématu. Sand mě za to neukamenujete. :D
,,Všechno nejlepší, hlavně štěstí, zdraví a hodně spokojenosti,…" omílaná fráze, která dlouho ještě omílána bude. Ano, mluvím tu o námi známé narozeninové frázi.
Když se lidí zeptám, co je z těch tří jmenovaných věcí nejdůležitější, tak mi téměř všichni odpoví: zdraví. ,,Když totiž nemáš zdraví, tak nemůžeš být ani spokojený, a když nemáš štěstí tak nemůžeš,…" dotyčný se zarazil a začal přemýšlet. Postrádal slov…
Dle mého názoru, bychom měli člověku přát jen a pouze jediné - štěstí. A proč? Uvedu to na příkladech. Jsou trochu extrémní, proto je berte s rezervou, ale svůj účel splní.
Můžete být zdraví, kvetete přímo nemocí neposkvrněnou lidskou bytostí - žádná chřipka, žádné choroby, žádné tělesné postižení, jste prostě ukázka lidské dokonalosti. Jednoho dne se avšak vydáte na kontrolu k doktorovi - vydáte se do jakési pražské nemocnice. Samozřejmě, že nemalá nervozita Vás pohltí, ale jak rychle přišla, tak také i odešla.
,,Jste plně zdráv," ohlásil doktor.
Bez stresu, starostí a s pozitivním myšlením vycházíte z budovy, postavíte se před přechod a čekáte na zeleného panáčka. Ten po malém strpení přišel a Vy se vydáváte napříč přechodem Avšak…
Světlo. Náraz. Křik. Brzdy. Střepy. Nářek.
Stalo se tak v jediném okamžiku. Vy však nevnímáte, pouze se necháváte konejšit sirénou pohotovosti. Jindy Vám byla nepříjemná, ale dnes ji vítáte s otevřenou náručí. Avšak i tento pisklavý zvuk se vytrácí. Jako kdyby Vaše mysl nechtěla nadále pracovat a místo toho odplula kamsi na opuštěné moře nicoty….
Z ukázky jasně vyplývá, že člověk vlastnící své tělo v tom nejlepším možném stavu, se může o své zdraví lehce připravit, například formou nehody, kdy bude hrát hlavní roli zraněného, popřípadě osoby, jež podlehla těžkým zraněným.
A spokojenost? Těžko říct. Je známo, že zdraví a spokojenost jde ruku v ruce, jsou to dva nerozluční kamarádi, kteří se navzájem doplňují a hlídají se. Jakmile doktor dotyčnému oznámí, že má nevyléčitelné onemocnění, nebo musí podniknout to a to aby byl opět zdráv, tak se automaticky spokojenost vytratí, protože zmizelo i zdraví. Avšak štěstí tu stále je a hraje významnou roli v navrácení dvou ztracených lidských elementů.
Jak můj táta říká: ,,Když máš štěstí, tak máš zdraví, pohodu, a…prostě máš všechno," a má pravdu.
Štěstí na světě není od toho, abychom mohli vyhrát 20 milionů v loterii, či narazit na ropu na naší zahradě, ale e tu od toho, abychom vedli spokojený život, jehož časté úskalí jsou koordinované právě onou pověstnou štěstěnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama