Milostný trojúhelník aneb Princ na bílem koni, grázl a Katka

2. května 2018 v 19:36 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Všichni sní o tom princi na bílém koni, všichni ho chtějí mít, zažít s ním ty romantické chvíle, jež jsme často viděli ve filmech, ale pak si položme otázku, opravdu dnešní dívky a ženy stojí o prince na bílém koni? Těžko říct. Znám mnoho případů, kdy dívka či žena dala přednost "grázlovi" i přes vědění, že sok grázla, jenž se o ni ucházel, byl chlapec se srdcem na správném místě a rozkrájel by se pro ni. Ženy si ale přes tuto skutečnost ztěžují, že svět stojí na pokraji vymření těchto mužů - dobrosrdečných, upřímných, a,...no prostě těch princů na bílém koni, ale...opravdu je ženy tak toužebně chtějí? Povím Vám teď jednu smyšlenou kratičkou povídku, jež by měla zodpovědět všechny položené otázky. Snad se nebudete nudit :D

... ... ...

Potká se chlapec s chlapcem. Nic, co by mělo upoutat pozornost čtenáře, ale v našem případě se bude jednat o dva exempláře mužského pohlaví, jež se od sebe zcela odlišují. No dobře, nebudu to déle protahovat a vyložím karty na stůl:

První představitel mužské populace:

Tomáš (17) - grázl, hulvát, namyšlenec, egoistické vyjadřování, ambiciózní, svérázné povahy, s nikým si nebere servítky, škola je pro něj pouhou budovou, do které se chodí pobavit se svými přáteli - v Rusku by se známkami uspěl a jeho záliby: scházení se s přáteli, hazardování se životem, pití alkoholu ve značné míře a hraní videoher.

Jakub (17) - skromný avšak ambiciózní, svědomitý, slova vulgární jsou pro něj tabu, do školy se chodí vzdělávat - známky tudíž tak také vypadají, nesnaží se zaujmout střed pozornosti a střed všehodění extrovertních lidí. Mezi jeho zájmy patří hra na violu, čtení, poznávání přírody, společné chvilky s rodinou, učení se nových věcí jako je např. vaření, modelaření, či učení nových jazyků. Opovrhuje alkoholem a dalších nežádoucích věcí, které podnikají jeho vrstevníci.

V kalendáři se psal datum třetího listopadu. Byl školní den jako každý jiný. Hodiny odbíjely jednu hodinu odpoledne a náš Jakub trávil svůj volný čas ve školní knihovně. Seděl v koženém křesle a před sebou míc učebnici fyziky do svého poznámkového bloku cosi psal. Úkol anebo výpisky z učebnice? Nikoliv. Rozhodl se, jakož to pravý gentelman, vyznat lásku jedné spolužačce formou básně. Už zapisoval třetí sloku, když v tom ho cosi vyrušilo.
,,Báseň zamilovaných, jak zastaralé," ozval se hlas. Jakub se nijak nevzrušil z Tomášovi návštěvi knihovny a pravil: ,,Neznám dívku, která by básní opovrhovala," Tomáš se zachcechtl, zasedl za počítač stojíc naproti Jakubovi a navázal na konverzaci.

,,Tak to si asi žádnou holku nepotkal," ušklíbl se. Jakub se rozhodl mlčet, protože neměl slov. Oba si byli dobře vědomi, respektive každý na škole nosil na paměti, že naši představitelé - Tomáš a Jakub, mají zálusk na jednu spolužačku - dejme tomu, že se bude jmenovat Katka.

,,Až dospěješ, tak pochopíš, co ženský vlastně chtějí," lhostejně prohodil Tomáš. Jakub zvedl od básně hlavu.

,,No, rozhodně nechtějí někoho jako jsi ty,"

,,Kamaráde, tak to se pěkně pleteš. Holky právě šílý po takových jako jsem já." Jakub zvedl na nechápavost pravé obočí a dožadoval se tak svým pohledem pravdy.

,,Časy zamilovaných psaníček, pugetů růží čí básní a dalších nesmyslných věcí jsou dávno pryč. Je to sakra přeslazený a vlezlý, ale tvářit se jako nedostupný? Tak to je něco jiného," arogantě hlesl Tomáš.

,,No dobře, dejme tomu, že máš pravdu, ale jaký to má pak význam? Holka tě bude chtít, bude po tobě toužit, ale ty jí nastavíš záda? Ukážes svůj nezájem vůči ní, budeš se k ní chovat arogantně a...no prostě špatně a co tím jako dokážeš? "

,,O to mě bude chtít ještě víc."

,,A pětky a poznámky k tomu také patří, jak hádám, že?"

,,No, dá se říct že ano. Přiznej si, kdo by chtěl někoho, kdo má rád školu a má respekt z učitelů? Akorát tím ukazuješ, jak nízké sebevědomí máš a chováš se prostě potom jako poslušná ovce,"

,,Ale,.." pokusil se Jakub něco namítnout, ale Tomáš ho zarazil: ,,Však uvidíš zítra. Přál bych si vidět její pohled až si přečtě tu tvou uhozenou básničku..." ušklíbl se Tomáš posměšně na Jakuba....Chcete vědět, jak to dopadne? Jak skončí tento milostný trojúhelník? Tak napiště do komentářů, budu ráda za jakýkoli názor na "mini" povídku. :)
Děkuji za pozornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 3. května 2018 v 20:25 | Reagovat

Jak to skončí ... nebo spíš začne?
Ženy si vybírají většinou pertnery, kteří se podobají jejich otcům. Jakého měla Katka otce? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama