Všudypřítomné štěstí

13. května 2018 v 6:32 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Dovoluji si říct, že více jak polovina lidí, jakmile se vysloví "štěstí", tak své myšlenky přeorientuje na sazku, na loterii, nebo na nějakou soutěž, kde se hraje o auto, peníze a další hodnotné věci. Bohužel v dnešní době si většina lidí právě ono čisté štěstí spojuje s nějakou výhrou.
Z tohoto vyplívá, že štěstí zažívá pouze někdo, pouze pár vyvolených v daný moment je požehnáno onou štěstěnou. Ne, omyl. Přečtěte si znovu poslední větu a zamyslete se nad ní.
Dnešní doba nám vnucuje mylnou představou o pojmu štěstí. Média a jiné sdělovací prostředy nám vtloukají do mysli štěstí, které máme vidět a máme si za ním jít. Mluvím tu tedy například o sázení ve sprotce.
Pravá podstata štěstí je zcela něco jiného. Nebudete tomu věřit, ale každý jedinec na této planetě má štěstí, každý zažívá 24 hodin denně 7 dní v týdnu pernamentně štěstí. Zní to až moc optimisticky? Možná, ale hned vysvětlím.
To, kdy do Vašeho života vstoupilo štěstí, tak nemohu říct s jisotou, protože už štěstí bylo samo o sobě, když se potkali Vaši rodiče, už toto byl předpoklad toho, že budete mít štěstí a dají Vám život. No a pak to jde jako lavina. Narození - největší štěstí ve Vašem životě, protože jste se narodili jako člověk a ne jako nějaká jepice, která,...no,..dejme tomu, že na světě nepobude moc dlouho.
Má slova zní asi opravdu tak nějak sladce, ale když se nad tím tak zamyslíte, tak musíte uznat, že ve Vašem životě nastala souslednost událostí, kdy.... narodili jste se do rodiny, narodili do této doby (tady se musím pozastavit, protože kolíkrát si říkám, jestli by nebylo lepší se narodit o 200 let zpátky, kdy nebyla doba tak uspěchaná a zkažená jako teď) a máte v životě tolik možností, máte před sebou celý život.
Štěstí není o tom, kolik toho v životě vyhrajeme, ale můžeme být již vděčný za to, že nějaký život máme, že ten někdo nahoře neřekl: ,,A ty budeš kámen," a poukázal na Vás. Tomu by se pro změnu dalo označení smolař dne, ale to někdy příště. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. května 2018 v 10:52 | Reagovat

To je moc krásně napsané, největší štěstí je opravdu to, že jsme se vůbec narodili :-)

2 Pája Pája | Web | 14. května 2018 v 19:47 | Reagovat

Souhlasím, super článek! My to štěstí máme a kolik, jen je třeba si to uvědomovat!:)

3 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 20. května 2018 v 10:10 | Reagovat

Pravdivý článek, štěstí má opravdu každý z nás. Je to super myšlenka. Jediné v čem nesouhlasím, že je dnešní doba zkažená, to mi přijde přehnané.. V mnoha věcech samozřejmě není ideální, ale to nebyla žádná doba.
Každopádně s většinou věcí souhlasím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama