Spása lidstva tkví v bezohlednosti

25. září 2018 v 6:54 | Aneta Burešová |  Téma týdne
Nic nevzbuzuje tolik otázek a domněnek jako první mimozemský kontakt. Budou milý? Budou rozumět naší řeči? Budou mít jeden pár očí anebo rovnou dva? Co když nás budou brát za hrozbu? A krom toho, existují vůbec? Takto bych mohla pokračovat v otázkách do samotného konce věků lidstva. Můžeme pouze spekulovat, co kdyby bylo, kdyby,… Můžeme plánovat scénáře a plány, podle kterých se budeme řídit, kdyby náhodou vypukla válka s "nepozemskými", ale než tak učiníme, tak si nejdříve uveďme ten nejpravděpodobnější scénář, jenž by se odehrál při možné návštěvě z vesmíru.

Píše se rok 2026, mě bude 26 let, kdesi na vysoké škole si budu dodělávat magisterský titul (děj se vůle boží, zda se vůbec dostanu na vysokou školu :D), do výroby půjde Iphone 15D, průměrný věk dožití se vyšplhal na 85 let, válka na blízkém Východě stále nekončí, jakýsi člověk vymyslel hamburger, jenž neobsahuje kalorie, na jedné univerzitě se podařilo objevit univerzální slitinu na vše a kdosi u protinožců zjistil, že globální oteplování není ničím jiným způsobené, než pouhými plasty. V onom samém roku však Země byla svědkem čehosi nového a cizího.
Asi deset tisíc kilometrů napravo od měsíce dalekohledy zpozorovaly jakési těleso. Jako když hrom udeří se před vesmírnou organizací NASA kupili novináři s neodbytnými otázkami. Netrvalo dlouho, asi jeden týden, a prasklo to. Kry se prolomily a informace vypluly na povrch. Těleso na obloze není nic menšího než nefalšovaná vesmírná loď, jejíž obyvatelé jsou prozatím neznámí.
Jako když do lidí střelí, začali všichni, kdo mohli, zalézat do svých bunkrů a sklepů. Jednotky vojska jednaly pohotově a okamžitě rozestavěly na všemožná místa, co to šlo, své stíhačky, rakety, dělobuchy, tanky, a další opancéřované hračičky.
Nic se nedělo. Ticho po pěšině lidem zvonilo v uších. Konec světa a zotročení lidstva nepřicházelo.


..…Mezitím na vesmírné lodi….

"Papa, na co čekáme? Copak jsme v zácpě?" tahalo dítě bledé pokožky svého otce za šat.
"Ne ne, tu jsme minuli vedlejším výjezdem," pravil. Usmál se od ucha k uchu, doslova, a bez varování vzal dítko do své náruče.
"Jé,… jak se jmenuje ta modrá planeta?" Udiveně dítě svýma fialovýma očima zkoumalo povrch Země. Přiložilo dlaně na sklo rozdělující vnitřek lodě od vesmírného prostoru a s úžasem pootevřelo ústa.
"Země, mladá planeta obíhající tady kolem této hvězdy," vysvětlil a ukázal svým dlouhatánským prstem na Slunce. "Copak jim není teplo u té hvězdy?" zajímalo se dítě.
"Nevím."
"Proč nás nepozdraví jako naši sousedé, když k nim přiletíme na návštěvu?" Dítě plavalo v otázkách. Táta se pousmál.
"Nemohou, jsou tu teprve krátce, a krom toho, jsou takoví zvláštní."
Potomek však v nechápání nadzvedl pravé obočí.
"Kamarád tvé matky tu byl na návštěvě, myslím, že asi před 2 000 tisíci lety. Vrátil si teprve nedávno, a říkal, že tvorové na Zemi chodící zanechávají za sebou jen a jen zkázu." Jeho hlas se ztrácel. Chvíli jako kdyby se očima vpíjel do tyrkysového oceánu, Tichého oceánu, a až pak pokračoval.
"Jak jsem řekl, jsou tu krátce, sotva se nadechli, začali chodit po zemi, ale již za tu dobu svou planetu odsoudili k čisté záhubě, a proto nikdo nejeví zájem o tuto planetu, ani turisté."
"Ale to přeci nejde, být tu tak krátce a zničit svůj domov," namítlo dvoumetrové dítě.
"Také jsem si tak myslel, ale lidé na Zemi jsou jiní, víš? Planeta kypěla životem, byla plnohodnotnou planetou. Teď se každý její centimetr povrchu mění ve skládku lidské sobeckosti."
"Takže s ní naše galaxie nic dělat nebude?"
Otec zakroutil hlavou. "Utrhnout si jablko ze stromu má svůj smysl, ale zvednout spadlé jablko ze země již nemá - je otlučené, pošramocené a plné jizev, jež jsou prvopočátky hnití."
Holčička slova tak úplně nechápala. Možná proto, že byla ještě dítě, anebo proto, že se nemohla vcítit do člověka pustošící přírodu.


… o 3 hodiny poté na Zemi…

"Stupeň nejvyššího ohrožení byl zrušen. Neznámé plavidlo v Sluneční soustavě opustilo bezprostřední blízkost Země. Podle odborníků lidstvo bylo svědkem prvního mimozemského kontaktu. Může se pouze spekulovat, jaké dopady tato událost bude mít na společnost a na bytosti mimo naší atmosféru, zda se vrátí, či nikoliv." Mladá reportérka dychtivě chrlila nejnovější a nejčerstvější informace do televizních obrazovek.


Lidstvo se může opět něčím pyšnit, dokázalo přežít návštěvu mimozemských bytostí a to pouze za pomocí své bezohlednosti k přírodě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Hledač Zdeněk Hledač | E-mail | Web | 25. září 2018 v 7:56 | Reagovat

lidstvo není bezohledné k přírodě, to je nešťastný omyl ekologů, ochranářů, a byznysmenů, kteří jimi manipulují... lidstvo je taky příroda, je součástí přírody, neexistuje mimo ni! kdyby bylo bobrovi prospěšné (a uměl to) vykácet prales a postavit sídliště, udělá to taky... umí jen porazit strom, tak dělá to... každý živočich má s genech rozvíjet se a přežít, tak to lidstvo dělá, a naprosto úžasně... miluji lidstvo!

2 Markéta Markéta | E-mail | Web | 25. září 2018 v 12:28 | Reagovat

Mimozemské bytosti s námi opovrhují, a mně nezbývá než souhlasit.

3 King  Rucola King Rucola | Web | 25. září 2018 v 12:56 | Reagovat

[1]: ohromne! Ty sa lepsis a si lepsi, nez som si myslel!

4 Eliss Eliss | Web | 25. září 2018 v 20:43 | Reagovat

Lidstvo se jednou samo zničí, a nebude to trvat dlouho... :/

5 Meduňka Meduňka | Web | 30. září 2018 v 7:19 | Reagovat

Tak já si na rozdíl od Zdeňka nemyslím, že to lidstvo dělá úžasně, jsem ten ekolog a ochranář... :D Oceňuji, že tvůj scénář pojednává o "opravdových" mimozemsťanech a líbí se mi zpracování.
Zařazuji článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

6 Platan Platan | E-mail | Web | 30. září 2018 v 19:19 | Reagovat

[1]: Naša schopnosť prežiť a vyvíjať sa je nepochybne obdivuhodná. Naša neschopnosť vidieť akékoľvek hranice je tiež ;-)

Pekne napísané, trošku ma štve že aj mimozemšťania v tvojom príbehu nejakú civilizáciu musia mať ak majú ufo a tiež museli ťažiť nejaké zdroje. Museli to robiť lepšie, alebo s lepším zmyslom pre mieru :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama